Özcan Ulucan resmi web sitesi
Özcan Ulucan özgeçmiş, biyografi
Özcan Ulucan ses kayıt
Özcan Ulucan video
Özcan Ulucan fotoğraf
Özcan Ulucan diskografi
Özcan Ulucan konser
Özcan Ulucan repertuar
Özcan Ulucan referans
Özcan Ulucan basın
Özcan Ulucan link
Özcan Ulucan iletişim
Özcan Ulucan on Facebook Özcan Ulucan on Youtube Özcan Ulucan on MySpace
Bir Ğaraç Gibi
Bir Ağaç Gibi
Schubert, Liszt, Gedizlioğlu, Say, Yakar
Özcan Ulucan, Ayşen Ulucan, Birsen Ulucan
2008
F. Schubert, F.Liszt, Fazıl Say, Zeynep Gedizlioğlu ve İnci Yakar'ın eserlerinden oluşan albüm, 19. asırdaki romantik çağda yapılan salon konserlerini anımsatan özgün bir program sunuyor.

Ünlü piyanist Güher Pekinel'in ""Müzikal dinamizm, derin çoşku ve yorum anlayışı ile Türkiye'nin genç yüzünü uluslararası platforma taşıyacak bir üçlü" olarak değerlendirdiği Birsen Ulucan (piyano), Özcan Ulucan (keman-viyola) ve Ayşen Ulucan'ın (keman) ilk CD'si "Bir Ağaç Gibi" Lila Müzik'ten çıktı.

Anne ve babalarının sanat sevgisiyle zenginleştirdiği bir ortamda büyüyen ve tüm sanat dalların bir bütün olduğuna inanan bir ailede yetişen Bulgaristan doğumlu sanatçılar klasik müzik çalışmalarına Şumen'de başladı. 1989 yılında aileleriyle Türkiye'ye göç eden Birsen, Ayşen ve Özcan Ulucan çalışmalarını önce Türkiye'de ardından da İngiltere, Amerika ve Almanya'da sürdürdü.

Solistlik kariyerlerine birlikte ve ayrı ayrı devam eden sanatçılar Maxim Vengerov, Victor Pikaizen, Joan Havill gibi ünlü müzisyenlerle birlikte çalıştı, konserler verdi, Avrupa ve Amerika'da uluslararası yarışmalarda pek çok ödül kazandı.

Kaydı 2008 yılı Şubat ayında Almanya - Saarbrücken'de yapılan "Bir Ağaç Gibi' adlı CD'de Ulucan Kardeşler ünlü besteciler F. Schubert'in Arpeggione Sonat'ı ve F. Liszt'in Dante Sonatı'nın yanısıra ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın "Piyano ve Keman için Sonat"ını yorumluyor. Albümde, geçtiğimiz aylarda dünya ve Türk basınında adından çokça söz ettiren başarılı ve genç besteci Zeynep Gedizlioğlu'nun Ulucan Kardeşler için yazdığı "Akdenizli" adlı eseri de yer alıyor. CD'deki son eser ise Ulucan Kardeşlerin dedelerinin söylediği, Deliorman bölgesinde çok sevilen "Dertli Kaval" türküsü üzerine İnci Yakar'ın bestesi.

Titiz bir çalışmayla ortaya çıkan "Bir Ağaç Gibi" nin kayıt, editing ve mastering işlemlerini Almanya'da Torsten Schreier, grafik tasarımını ise Gözde Oral yaptı. Albümün kitapçık fotoğraflarını Kamil Fırat çekti.

Özcan Ulucan özgeçmiş, biyografi Özcan Ulucan ses kayıtları Özcan Ulucan video Özcan Ulucan diskografi Özcan Ulucan konserler Özcan Ulucan repertuar Özcan Ulucan referanslar Özcan Ulucan basın Özcan Ulucan link Özcan Ulucan iletişim
Özcan Ulucan resmi web sitesi tasarım ve uygulama::Truva Bilişim Çözümleri